Huawei EMUI 10 Arayüzünü Resmi Olarak Duyurdu

0 Yorum

 

 
Bir süredir gündemde olan ve çeşitli sızıntılara konu olan Huawei EMUI 10 arayüzü sonunda resmi olarak tanıtıldı.Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında Huawei EMUI 10 arayüzü tanıtıldı. Yeni arayüzün tanıtılmasıyla beraber Huawei EMUI 10 güncellemesi alacak cihazlarda netlik kazandı.
 

Huawei EMUI 10 Özellikleri İle Neler Sunuyor?

 

HDC 2019 çerçevesinde yeni işletim sistemini duyuran Huawei, aynı zamanda Android tabanlı EMUI 10 sürümünü de duyurdu. Yeni EMUI sürümünün tasarımdan daha çok performans odaklı bir arayüz olarak tasarlandığını belirtelim.

 

Bu kısımda paylaşılan verilerde EMUI 10 sürümünde yer alan yeni EROFS dosya sisteminin rastgele okuma hızını EXT4 sistemine kıyasla yüzde 20 oranında daha iyi bir performans sergilediğini görmekteyiz. Yapılan bu iyileştirmelerin yanında GPU Turbo ile yüzde 60‘lık bir performans artışına da imza atan Huawei, bu kısımda iddialı bir arayüz deneyimi vadediyor.

 

Huawei EMUI 10 arayüzü

 

Yine yetkililerin konferans sırasında belirttiği bilgilere göre yeni arayüz tasarımının iOS‘in performansını ikiye katladığına da özellikle vurgu yapıyor.

 

Bunun dışında kullanıcı deneyimini daha da üst seviyeye taşımak isteyen yetkililer bu kısımda kullanıcılara yapay zekanın daha ön plana çıktığı bir arayüz tasarımı sunuyorlar. HDC 2019‘de paylaşılan diğer verilerde ise Huawei EMUI 9’un ardından yapay zeka konusunda ciddi iyileştirmelerin yapıldığı belirtiliyor. Yapılan bu iyileştirmeler sonucu yetkililer yapay zekanın EMUI 10 ile daha hızlı bir şekilde çalışacağına da özellikle altını çiziyor.

 

Huawei EMUI 10 arayüz tasarımı

 

EMUI Karanlık Mod Özelliği

 

Bu detayların haricinde yeni arayüz tasarımında bir diğer önemli detay ise EMUI 10 karanlık mod özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Android Q güncellemesinin temel özelliklerinden biri olan Karanlık Mod, yeni EMUI sürümünde de yer buluyor.

 

Bu kısımda yetkililer, karanlık mod özelliği üzerinde bir hayli çaba sarf ettiklerine de dikkat çekiyorlar. Karanlık modun geliştirilirken kullanıcıların gözlerini almaması için ince eleyip sık dokuduklarını belirten Huawei yetkilileri, EMUI 10’un karanlık mod özelliğinin oldukça kullanışlı olacağını da belirtiyorlar.

 

Ayrıca, yeni arayüz güncellemesinde yer alacak olan karanlık mod özelliği sadece telefonda yüklü olan uygulamaların haricinde cihaza indirdiğiniz tüm uygulamalara hızlı bir şekilde optimize olacak. Böylece, cihaza yüklenen her uygulama hızlı bir şekilde karanlık mod özelliğine adapte olacak.

 

 

Always On Display Özelliği

 

Huawei’nin Android Q tabanlı yeni arayüz tasarımında ayrıca AOD moduna da yer veriliyor. Bu özellik sayesinde telefonun ekranı kapalı olduğu zamanlarda, ekranda tarih, saat gibi bilgilere yer verecek. Ayrıca, bu ekran hemen yukarıda görebileceğiniz gibi özelleştirilebilecek.

 

İlk Etapta EMUI 10 Alacak Huawei Telefonlar

 

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yeni arayüz sürümünün Android Q güncellemesiyle beraber 8 Eylül 2019 tarihinde ilk olarak P30 kullanıcılarına dağıtılacak. Daha sonrasında ise hemen aşağıda görebileceğiniz cihazlara yeni arayüz güncellemesi yayınlanacak. İşte, ilk etapta EMUI 10 alacak Huawei telefonlar!

 


teknopat.com
 

 

Yorumlar (Toplam: 0)

Sıralama:
😭

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.

Yorum Yaz

Onay Kodu .