macOS 14 Sonoma İkinci Beta Sürümü Geliştiricilere Yayınlandı

0 Yorum
Apple bugün macOS 14 Sonoma güncellemesinin ikinci beta sürümünü geliştiriciler için test amaçlı yayınladı. Beta, 5 Haziran WWDC anahtar notu etkinliğinin ardından çıkan ilk beta’nın iki hafta sonrasında geldi. Beta şu anda yalnızca geliştiricilere yönelik olsa da, Apple bu yazın ilerleyen dönemlerinde halka açık bir beta sunmayı planlıyor. Kayıtlı geliştiriciler, uygun profil yüklendikten sonra betayı Apple Geliştirici Merkezi üzerinden indirebilir ve Sistem Ayarları’ndaki Yazılım Güncelleme mekanizması aracılığıyla betaları kullanabilirler. 


macOS Sonoma, Apple TV benzeri ekran koruyucularını tanıtır ve giriş yaptıktan sonra duvar kağıdı olarak da hizmet eder. Ayrıca widget’ları masaüstüne taşır. Yeni widget galerisini kullanarak bir dizi widget arasından seçim yapabilir ve ardından bunları Mac’in masaüstüne sürükleyebilirsiniz. 


Widget’lar kullanışlı olan herhangi bir şekilde düzenlenebilir ve bir uygulama kullanırken arka plana kayarlar, böylece daha az dikkat dağıtıcı olurlar. Widget’lar öncekinden daha etkileşimlidir, bu nedenle müzik çalmak, evinizde ışıkları kapatmak gibi şeyler yapmak için kullanabilirsiniz. Süreklilik aracılığıyla, iPhone’unuzun widget’ları da Mac’in masaüstünde görüntülenebilir. Yeni bir Sunum Yüzeyi görünümüyle video konferans iyileştirildi ve Safari artık Dock için web uygulamalarını ve Profil oluşturma seçeneğini destekliyor, böylece kişisel taramayı iş taramasından ayırabilirsiniz. 


Diğer yeni özellikler arasında daha hızlı ve daha duyarlı hale getirilen geliştirilmiş arama, parola ve geçiş anahtarı paylaşımı, Mesajlar uygulaması için yenilenmiş çıkartma arayüzü, PDF entegrasyonuyla PDF’leri yönetmenin daha da kolaylaştırılması ve daha fazlası yer alır. 


macOS Sonoma birkaç ay boyunca beta testinde olacak ve sonbaharda halka açık bir sürüm yayınlanacak.Yorumlar (Toplam: 0)

Sıralama:
😭

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yazın.

Yorum Yaz

Onay Kodu .