• E-posta : iletisim@siteadresiniz.com

  • Telefon : +90-555-444-33-22

Yeni Başlık  Kilitli Konu
Forum Kurallari           (gösterim sayısı: 1.349)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[Yavuz Günay]
Kurucu
Kullanıcı Resmi
Kayıt: 25.07.2013
İleti: 160
Konum: Sakarya
Durum: Forumda Değil

E-Posta Gönder
Web Adresi
Özel ileti Gönder
Konu Yazan: Admin
Konu Tarihi: 27.07.2013- 18:34


Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir.
Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !

1. Forum'da siyasi ve diniiçerikli yazı,siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlüyazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz.Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsıküçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.Ayrıca,halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

2. Forum katılımcıları yenibir konu başlıgı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir.Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.

3. Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

4. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım,lütfen, acil vs ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın kapanabilir yada silinebilir)

5. Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

6. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

7. Forum içinde profildeyada eklenmiş olarak din,politika,örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz !!! Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır.

8. Forum ve Forum Yöneticilerinede kural dışı mail veya mesaj bırakmak kesinlikle yasaktır.

9. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz ! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez !

10. .Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar,başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa BAN edilirler.

11. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

12. Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

13. Forum'un resmi dili Türkçe'dir.Kabul edilen alfabe latin alfabesidir.

14. Herhangi bir ürün satan üyenin veya bu gibi reklam amaçlı konu açılması yasaktır o konu yönetim tarfın silinir ve gerekirse o kişi banlanır.

15. Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir konuyu aşırı şekilde aşağılayamazlar ve küfür içeren mesaj yazamaz!!!

16. Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz. Ayrıca Özel Mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.

17. Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (ÖzelMesaj Dahil) YASAKTIR.Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır !

18. Üyelerin verdiği adreslerde bulunan dosyalar veya resimler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılabilir ! Üyelerin forum dışarısından link ile verdikleri dosyalardaki içerikten dolayı site sorumlu tutulamaz,bu gibi linkler ve dosyalar eğer sorunlu yada zararlı ise bildirim üzerine kaldırılır.

19. Forum üzerindeki Email veya PM (ÖM) sitemini kullanarak ASLA ticari çıkar amaçlı mesaj GÖNDERİLEMEZ !!! Yönetim ticari olarak kullanım veya kural dışı kullanıma yönelik şikayet aldığı veya gerekli gördüğü durumlarda PM'leri (Özel Mesajları) okuma ve gerekiyorsa yayınlama hakkına sahiptir.

20. Üyelerin Forum içine yazdığı bilgiler yada link verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak yada cihazlar için tehlike arz edecek bilgi veya dosyalar ise,ÜYE mutlak surette uyarı yazısı yazmak zorundadır !!!

21. Forum içerisinde film, mp3, *****, ***** vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır ! (PMdahil)Lütfen Bize Bildirin.

22. Herhangi biralanda kişileri,kurumları,kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

23. İmza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki, reklam amaçlı mesaj yazılamaz ! Buna uymayan imzalar uyarı yapılmadan kaldırılır.

24. Forumda Banner'ıbulunan yerler sadece önerdiğimiz firma yada yerlerdir.Banner'lar haricinde satış amaçlı ticari firma ismi veya telefon verilemez !Banner'ı bulunan firmalardan yapılan alışverişlerde doğacak sorunlardan dolayı forum veya yönetim sorumlu tutulamaz !

25. Pornografik içerik,yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları,kumar ve kumar ilealakalı içerik,silah ve silah mühimmatlarının satış ve tanıtımı,biraveya sert alkollü içecek tanıtım yada satışı,tütün yada tütünle alakalı tanıtım yada satış vb konular yasaktır...27. Mesaj sayılarınızı gereksiz mesaj yazarak değil foruma katkıda bulunarak yükseltebilirsiniz.. Gereksiz mesaj yazanlar uyarılmadan banlanabilir.

28. Forumda konulmuş kurallar forumun işleyişinin en iyi olması için vardır. Kimsenin yöneticilerin koyduğu kuralları sorgulama hakkı yoktur. Kuralları kabul etmeyenler siteye girmesin.Yeni Başlık  Kilitli Konu
 Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
 Bu konuyu görüntüleyen üye yok.

 

Benzer konular
Başlık Yazan Cevap Gösterim Son ileti
Konu Klasör Forum Kurallari Admin 0 4778 27.07.2013- 17:05
Konu Klasör Forum Kurallari Admin 0 5967 27.07.2013- 17:38
Konu Klasör Forum Kurallari Admin 0 5577 27.07.2013- 17:38
Konu Klasör Forum Kurallari Admin 0 1190 27.07.2013- 18:12
Konu Klasör Forum Kurallari Admin 0 1127 27.07.2013- 18:15
Etiketler   Forum,   KurallariWeb Turkiye - Türkiyenin Paylaşim Portali

yukari