Valve, dünyanın en popüler popüler oyunlarından biri olan Counter-Strike: Global Offensive’i yeni Source 2 motoru ile güncelleşebilir.

Source, Valve Corporation eliyle geliştirilen bir 3B oyun motoru. Bu motor ilk defa 2004 yılında Counter Strike: Source ile ortaya çıkmıştı ve sonrasında Half-Life 2 piyasaya sürülmüştü.

Source 2 ise tahmin edebileceğiniz gibi Valve’ın yeni nesil oyun motoru. Oyun motorları yenilendikçe oyun görselleri de haliyle gelişmeye devam ediyor. 2015 yılında DotA 2, Reborn güncellemesi ile birlikte Source 2 oyun motoruna geçiş yapmıştı. Keza Half-Life: Alyx de aynı oyun motorunu kullanıyor.2012 yılında oyuncuların beğenisine sunulan CS:GO yine ilk nesil Source oyun motorunun bir ürünü. Şimdi ise oyunun yakın tarihte yeni nesil Source 2 motoru ile güncelleneceği iddia ediliyor. CS:GO Dogmination e-spor kulübü başkanı Nors3 ise bu durumu onaylayan bir paylaşımda bulundu.

“Source 2’nin CSGO’ya 2 ay içinde geleceği hakkındaki bilgiler güvenilir görünüyor. Çünkü ben de güvenilir kaynaklardan duydum. Ancak resmi olmayan tarihlere asla %100 güvenemezsiniz. Bu süreyi iki ile çarpsanız daha iyi olur.”

Yani önümüzdeki birkaç ay içinde CS:GO’da dev bir güncelleme görürseniz şaşırmayın. Üstelik bu güncelleme sonrası oyun görselleri ve optimizasyonda önemli değişiklikler olacaktır. Source 2 tartışmaları aslına bakılırsa 2 yıl kadar öncesine dayanıyor. Valve, CS:GO’nun Source 2 oyun motoruna geçeceğini daha önce duyurmuştu. Bu durum CS:GO fanlarını da ikiye bölüyor. Kimi oyuncular grafiklerin gelişeceğinden memnunken kimi oyuncular ise FPS sorunlarının baş gösterebileceğini söylüyor.

Bu haber teknopat sitesinden alıntı yapılmıştır

You Might Also Like

03 Comments

Leave A Comment

Don’t worry ! Your email address will not be published. Required fields are marked (*).